Servis

Oto Boya

Oto Boya

Aracınızda oluşan tüm boya hasarları, kaliteli malzemeler kullanılarak, renk tonu farkı olmadan opak ve metalik renklerde fırın boya ile özenle boyanır. Servisimizin tüm çalışanları alanında uzman ve profesyonel teknisyenlerden oluşmaktadır.

Fırın Boya

Boyama işleminin tozsuz bir ortamda yapılması, özel filtreler sayesinde partiküllerin boya ile etkileşime girmemesi, havadaki nem oranını minimum seviyeye indirerek boya işleminin kalitesinin arttırılması fırında sağlanır. Fırınlı boyama sisteminde aracın boyama işlemi bittikten sonra, 45 Dk. 65°C ısı verilerek kurutma işlemi yapılmaktadır.

Kaporta boyama işleminin maliyeti aracın aldığı hasara göre değişkenlik gösterebilir. Ayrıca araçlar sadece kaza sonucunda boya istemez. Kuş ve böcek gibi dış etkenler ile hava değişikliklerinden kaynaklı boya dökülmeleri, renk açılmaları oluşabilir.

Oto Boya Hangi Hallerde Gereklidir

Zamanla otomobilde meydana gelen paslanma, çizik, çürüme, güneş yanığı ya da trafik kazasından kaynaklanan hasarlar nedeniyle oluşan problemleri ve istenmeyen görüntüyü ortadan kaldırmak için oto boya gereklidir. Bu gibi durumlarda aracın boyanacağı bölge bazen lokal boya gerektirirken bazen de aracı komple boyamak gerekir. Ancak ister lokal ister komple boya olsun yapılacak tüm teknik işlemler çok da farklı değildir. Oto boyacılığı diğer boyacılık uygulamalarına nazaran daha zor ve detaylı bir incelik gerektirmektedir. Çünkü boyanacak yüzey bir araca aittir ve sürekli vitrinde olacaktır. Ve bir araba sürekli dış etkenlere maruz kalacağı için yapılacak işçilik ve kullanılacak malzeme tüm bu koşullara en iyi uyum sağlayacak yapıda olmalıdır.

Lokal Çizik ve Boya Tamiri

Lokal boya tamiri, aracın dış yüzeyinde oluşan çizik, sıyrık ve kaporta hasarlarının lokal (kısmi) olarak boyanarak herhangi bir renk ve ton farklılığı oluşturmadan hasarın giderilmesidir. Bu sistemin uygulandığı tüm araçların orjinalliği en üst seviyede korunarak araçların değer kaybına uğraması engellenir.

Özellikle park yerinde oluşan küçük hasarlar, kötü niyetli kişiler tarafından araca verilen zararlar nedeniyle kaportada oluşan hasarlar, anahtar çizikleri, sıyrıklar için en uygun yöntemdir.

  • Aracınız estetik açıdan en üst seviyede kalır
  • Düşük maliyet ile hasarınız çözümlenir
  • Aracınızın orijinalliği korunmuş olur

Konusunda uzman kaporta & boya ekibimize aracınızla ilgili kaporta ya da boya sorunlarını iletebilir ve problemleriniz için çözümler bulabilirsiniz.

icon
Randevu Formu

Online Randevu Alın

icon
Konum Bilgilerimiz

Yol Tarifi