Servis

Oto Kaporta

Oto Kaporta

Servisimiz, konusunda uzman personeller ve son teknoloji servis ekipmanları ile tüm kaporta hasarlarına profesyonel çözümler sunmaktadır. Hasarın boyutu ne olursa olsun yenisi gibi onarıyoruz.

Arabayı kaplayan sac yüzey kaporta olarak adlandırılır. Diğer bir deyişle motoru ve aracın diğer parçalarını kapatan kabin bölümü levhası da denilebilir. Zamanla hava koşulları ya da darbeler nedeniyle kaporta hasar görülebilir. Hatta ufak tefek vurmalar dahi araç kaportasında kusur oluşturabilir. Gözle görülebilen bu kusurlar, ancak profesyonel kaporta boya servisi ile onarılmalıdır.

Zamanla güneş ya da çevresel koşullar nedeniyle araç üzerinde oluşan lekeler varsa ya da göz ardı edilen çizik ve göçükler bulunuyorsa kaporta boya hizmeti alınabilir. Nispeten küçük sıkıntılar olan bu durumların dışında, herhangi bir kaza sonucu oluşan darbeler ya da boyanın zamanla kalkması gibi sıkıntılarda mutlaka kaporta boya servisi veren uzman bir kuruluşa danışılması gerekir.

Kaporta boya işlemleri yapılırken, dikkat edilmesi gereken temel kriter yapılacak olan işin titizlikle tamamlanmasıdır. Boyanın yapılacağı alan öncelikle dikkatle zımparalanır ve üst katman pürüzsüz bir hal alana kadar devam edilir. Boyamaya hazır hale geldikten sonra ise kaporta düzeltme işlemleri için spiralleme ya da macunlama işlemleri yapılmalıdır. En sonra kaporta boyası uygulamadan önce araç gövdesine genel bir astar atılır. Bu esnada eğer astardan sonra oluşan mikro çatlaklar olursa, araç kaputu bir kat boya ile boyanır. En son karar verilen renk araca uygulanır.

Kuruma sonrasında ise araç üzerine ekstra bir kat daha boya uygulanır ve vernik ile kaplanarak en parlak halini alması sağlanır. Tabii ki kaporta boya hizmeti için atölyenin kapalı bir ortam olması çok önemlidir. Böylece boya kalitesi açık hava koşullarından etkilenmeyeceği için kalitesini de kaybetmeyecektir.

Boya Hasarlı Kaporta Göçük Düzeltme

Dış darbeler nedeniyle aracın kaporta aksamı üzerinde oluşan boyanın zarar gördüğü göçük, ezik ve vuruk gibi hasarların düzeltilerek eski haline getirilme işlemi boya hasarlı kaporta göçük düzeltme olarak adlandırılır. Düzeltme işlemi yapılırken galvaniz ve saç malzemeden üretilmiş parçalar kullanılır ve buna da "puntalı göçük çektirme sistemi" adı verilir. Otomotiv sektöründe, son yıllarda alüminyum alaşımlı malzemelerin kaporta üretiminde sıkça kullanıldığı bilinmektedir. Bu tür malzemeler ile üretilen motor kaputu, bagaj kapağı, arka ve ön çamurluk ile kapılar üzerindeki göçük, vuruk ve ezikler uzman personelimi tarafından kolayca onarılabilmektedir.

icon
Randevu Formu

Online Randevu Alın

icon
Konum Bilgilerimiz

Yol Tarifi